Beneficjenci

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci to hospicjum domowe. Co to znaczy? Chore dzieci są w swoich własnych domach. I do nich jeżdżą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, kapelan, pracownicy socjalni. We wrocławskim hospicjum dla dzieci nie ma pacjentów – są podopieczni. To dzieci (do 26 roku życia) nieuleczalnie i przewlekle chore. Są pod opieką specjalistów od kilku dni do kilkunastu lat. Nie można wyleczyć podopiecznych. Pracownicy i wolontariusze hospicjum dbają więc o komfort każdego dnia. Podając leki zmniejszające ból, rehabilitując, lecząc z infekcji, zapewniając sprzęt medyczny. Tam, gdzie choruje dziecko pomocy potrzebuje cała rodzina. Opieka Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest całościowa – od leków, przez pomoc psychologa, po wsparcie socjalne. To opieka paliatywna (łac. pallium – płaszcz).

Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci założył dr Waldemar Gołębiowski. Pomoc, którą fundacja daje rodzinom jest całkowicie bezpłatna. Na wszystko, co robi fundacja potrzebne są pieniądze – na ubezpieczenie i paliwo do aut, którymi pielęgniarki jeżdżą do dzieci, na leki, pieluchy, środki higieniczne, zakup specjalistycznego sprzętu. A także na rozwój wolontariatu, dzięki któremu dzieci mają swoje radosne imprezy, prezenty, powody do radości, która też leczy.
Prawie każdy może pomóc fundacji w opiece nad ciężko chorymi dziećmi – od przekazania 1% podatku (wystarczy wpisać KRS 0000 287 982 w odpowiednią rubrykę PITa rocznego), poprzez zbiórkę nakrętek po zakupy z Pomagajkiem.

Każde działanie przekłada się na pomoc. Pomagajmy.

www.hospicjum.wroc.pl
www.facebook.com/wroclawskie.hospicjum