Teatrzyk

O teatrze

Nasz teatr jest efektem przemyśleń i chęci działania dwóch aktywnych zawodowo mam. Żyjemy, pracujemy i wychowujemy nasze dzieci we Wrocławiu i doskonale wiemy, jakiej oferty brakuje na rynku. Tę niszę postanowiłyśmy wypełnić. Mamy – jak to mamy ☺ – nie tylko mamine kompetencje wychowawcze i chęci zapewnienia swoim dzieciom jak najciekawszej oferty edukacyjnej, ale też dysponujemy bogatym doświadczeniem zawodowym. Za nami przemawiają liczne projekty edukacyjne i organizacja eventów dla dzieci i młodzieży – sukcesów wykonanych dla naszych pracodawców. Teraz bierzemy sprawy w swoje ręce i proponujemy Wam teatr dla dzieci, który w prostej formie przekazuje ważne treści edukacyjne, bawi, wzrusza i poszerza horyzonty. Nasza działalność od samego początku i w pełni świadomie związana jest z aspektem dobroczynnym – część kwoty z każdego sprzedanego biletu zasili konto Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Do pomagania natchnął nas…. krasnal Pomagajek.

O spektaklu „Pomagajek – czyli historia z brodą”

Nie za górami, nie za lasami, ale tu, we Wrocławiu żyje sobie pewien krasnal. Jest mały i tak nieporadny, że nazwano go Ktośkiem. Wraz z całą krasnalową rodziną mieszka na strychu jednej z wrocławskich kamienic. Pewnego dnia Ktosiek otrzymuje tajemniczą wiadomość i postanawia wyruszyć w podróż, by pomóc chorej dziewczynce o imieniu Zosia. Ta decyzja zmienia całkowicie życie Ktośka. Podróż jest szalenie niebezpieczna, lecz nasz bohater nie poddaje się i odważnie stawia czoła wszelkim przeciwnościom. W ten sposób z nieporadnego Ktośka zmienia się w dzielnego Pomagajka, a dzięki magicznej brodzie nie tylko pomaga dziewczynce, ale też ratuje własną rodzinę.
Dzięki historii Pomagajka wiemy, że pomaganie jest ważne, bo rozwija nas samych, sprzyja przezwyciężaniu słabości i odnajdywaniu dobra w sobie i w otaczającym nas na świecie. Razem z dzielnym krasnalem uczymy się empatii, troski o innych i szacunku dla odmienności. A także tego, by nie osądzać ludzi po pozorach.
„Pomagajek, czyli historia z brodą” to nasza pierwsza teatralna propozycja dla najmłodszych. W planach mamy już kolejne fantastyczne historie!

Współpraca z nami to efektywnie spędzony czas!

Zapraszamy do współpracy!

Drogi Nauczycielu

Jesteśmy dla dzieci i dla Ciebie. Niesiemy radość, wiedzę i inspirację, a dodatkowo pomagamy Wrocławskiemu Hospicjum. Zabierz klasę na nasze przedstawienie. Pokażemy spektakl obfitujący w magię świata krasnali, barwne postaci, humor oraz interakcje z publicznością. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5 – 8 lat.

Co możesz zyskać?

Narzędzie edukacyjne uwzględniające treści wymagane przez podstawę programową. Oto cele szczegółowe:

Edukacja polonistyczna:

  • uczeń zauważa różnice w sposobie komunikowania w różnych sytuacjach społecznych
  • uczeń uważnie słucha wypowiedzi i korzysta z przekazywanych informacji

Edukacja społeczna:

  • uczeń rozumie pojęcie odmienności wynikające z choroby jako odmienności oraz wynikające z niej ograniczenia
  • uczeń rozumie istotę niesienia pomocy i równego traktowania osób chorych
  • uczeń rozumie pojęcie przedsiębiorczości rozumianej jako rozwiązywanie problemów stojących na drodze do realizacji założonego celu

Etyka:

  • uczeń zastanawia się nad tym, na co ma wpływ, na czym mu zależy i do czego może dążyć nie krzywdząc innych
  • uczeń zapamiętuje, że każdy człowiek jest inny, ma różne cechy charakteru, a dzięki poszukiwaniu można odnaleźć swoje mocne strony i poznać słabe
  • uczeń zapamiętuje, że osądzanie po pozorach jest błędem

Twórcy

Reżyseria – Andrzej Mandziuk
Scenariusz – Malwina Magdalena Rusów i Karolina Grabowska
Scenografia i kostiumy – Aga Aleksiejczuk
Muzyka – Paweł Głosz

Dane kontaktowe

Wrocławski Teatr Młodych

ul. Wolfkego 5/1
54-701 Wrocław

tel. 735 391 812
735 391 813

biuro@teatrmlodych.pl
www.teatrmlodych.pl